Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:36


18 Till I die

Wasze opinie na temat albumów i wydawnictw BA

18 Till I die

Postprzez bogus » 07 Lut 2011, 12:33

No cóż, mam bardzo sprzeczne uczucia związane z tą płytą i dlatego chciałbym napisać tutaj jej minirecenzję.

Płyta jest bardzo zróżnicowana i dzięki temu wybitnie ciekawa i nie nudzi. Mamy tutaj zbicie wielu rodzajów muzyki rockowej, poczynając od The Only Thing (...), czyli szybkich rytmicznych utworów z gitarami elektrycznymi, po romantyczne i piękne I'll always be right there. Wybór instrumentów mamy naprawdę spory. Płyta jest też świetnie i profesjonalnie zmiksowana - wokal brzmi jak trzeba, a wszystkie dźwięki z nim współgrają. Chociaż moim zdaniem mistrzostwo zgrania muzyki z wokalem osiągnął Bryan w "On a day like Today", to tutaj odwalono również bardzo dobrą robotę.
Jeszcze słówko o utworach, gdyby ktoś nie przesłuchał płyty, albo zastanawia sie który album kupić jako pierwszy:

The Only thing that looks good on me
- Pod zawiłym tytułem kryje się świetny, rytmiczny i dobrze udźwiękowiony oraz wesoły utwór. Największym atutem są liczne wokalne wstawki i bardzo fajne gitarowe rify. Utwór ma zadatki na przebój i jest jednym z najlepszych z tej płyty.

Do to You
- W porównaniu do utworu pierwszego, nie jest już tak dobry, chociaż szalenie rytmiczny (i pojawia się w nim harmonijka - genialna) Nie spodoba się wszystkim; jest dosyć specyficzny, ale warty uwagi. Podpada w sumie pod rock'n roll.

Let's make a night to remember
- Świetna, ale rzemieślnicza robota. Dobrze zbudowana linia melodyczna i ciekawe wykorzystanie instrumentów (choć mam wrażenie że wykorzystano ich zbyt mało, przez co zdaje się być monotonna) Jest znacznie wolniejsza niż dwa poprzednie utwory, i można powiedzieć że "pierdoli o miłości", chociaż podchodzi do niej z fajnej strony (Well I love the way you look tonight - with your hair hangin down your shoulders)

18 Till I die
- Tutaj mamy już wesoły, ale rasowy kawałek rocku. Dużo instrumentów i pomiksowanych gitar elektrycznych, średnia linia melodyczna, ale jest moc i dobrze się jej słucha, choć po tytułowym singlu, spodziewałem się czegoś lepszego... np. The Only thing (...) hmmm, czyżby tytuł był za długi na okładkę...?

Star
- Wolna Ballada, bardzo, bardzo ciekawie udźwiękowiona. Mamy tutaj dźwięki jakgdyby takie... kojarzące sie z iluzją. Częste falowania dźwięków, ciche "pluski", jeden z najlepszych singli z tej płyty. I linia melodyczna jest też bardzo ładna.

I wanna be your underwar
- Kubeł zimnej wody, po wolnej, falującej "Star" Dostajemy kopa szybkiego, rytmicznego kawałka z zajebistym tekstem. Mnóstwo świetnych wstawek gitarowych i dobry pomysł na udźwiękowienie, choć linia melodyczna nieco gorsza niż w pierwszym singlu z płyty, choć te dwa kawałki są do siebie podobne pod względem użytych instrumentów.

We're Gonna Win
- A tu już ostry rock, ciężkie gitary elektryczne, ciekawa linia melodyczna. Utwór trochę z dupy wyciągnięty i wsadzony do płyty jakgdyby na dopych, ale i tak świetnie daje radę. Widzę go raczej jako pojedyńczy singiel.

I think About You
- I ponownie nagła zmiana klimatu (to zresztą największy atut płyty) Wierzcie lub nie, ale czas na... country. Może trochę "podrasowane" gitarami, i jakoś tak zrobione że "to jeszcze rock, to jeszcze rock!" Ale naprawdę świetnie zgrane i... hmmm, dobrze przemyślane. Chociaż do miana utworu płyty nie dostaje.

I'll always be right there
- Świetna, bardzo wolna i piękna ballada z gitarą klasyczną i skrzypcami. Ponownie zmiana klimatów. Wokal jest ciut za ostry w stosunku do dźwięków, ale można tego słuchać na dobranoc. Cudowna i uczuciowa piosenka. Z bardzo fajną linią melodyczą!!

It Ain't a party If you can't come around
- A tu rock. Podobna do tytułowego singla, rytmiczna i ciekawa melodycznie. Dużo instrumentów. Dobry kawałek na poziomie całości.

Black Pearl
- Jeśli myślicie że na płycie zabrakło ciężkiego kawałka z ostrymi gitarami i nie wesołego jak We're gonna win, oto dowód ze się mylicie. Świetny singiel wpasowujący się w całość a nawet wybijający. Gitara rytmiczna i sama linia melodyczna bardzo dobre.

You're still beatiful to me
- A tu już coś spokojniejszego, ponownie świetne zejście z drapieżnych utworów i mamy ponownie wolną balladę rockową, chyba najlepszą z calej płyty. Użycie gitar elektrycznych - idealne. Wszystko świetnie współgra no i tekst niczego sobie.

Have You ever really loved a woman?
- No cóż, piosenki przedstawiać nikomu nie trzeba, ale muszę raz jeszcze przypomnieć ile już typów muzyki znaleźliśmy na tej płycie. Świetna i klimatyczna piosenka, zdecydowanie najlepszy singiel na płycie.


Może komuś pomogłem!
Zachęcam do komentowania mojego zdania :D
Awatar użytkownika
bogus
 
Posty: 21
Rejestracja: 05 Lut 2011, 22:13

Re: 18 Till I die

Postprzez Dori » 07 Lut 2011, 21:30

Rozwaliłeś mnie na łopatki swoją dogłębną analizą:P Płyta jest genialna, a moimi ulubieńcami są 'The only thing that looks good on me' i oczywiście 'Have you ever really loved a woman'.
Awatar użytkownika
Dori
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 Lut 2011, 12:58
Miejscowość: Bytom

Re: 18 Till I die

Postprzez martka » 13 Lut 2011, 14:36

No cóż - każdy ma swoje zdanie. :)
martka
 
Posty: 26
Rejestracja: 13 Lut 2011, 14:22

Re: 18 Till I die

Postprzez Smolek » 27 Kwi 2011, 21:12

Mnie jakoś ostatnio wzięło na słuchanie płyt 18 Till Die, która nie została dobrze przyjęta przez krytyków, a mi się bardzo podoba. Wszystko jest na tej płycie jak rockowe piosenki: Only Thing That Looks Good on Me Is You, 18 Till Die, We're Gonna Win, (I Wanna Be) Your Underwear czy piękne ballady jak: Have You Ever Really Loved a Woman, Star, I'll Always Be Right There czy Let's Make a Night to Remember (tylko trochę nie pasuje do tych ballad, taki odmieniec dla mnie, ale za to bardzo dobry) czy I Think About You trochę zataczające country, ale bardzo bardzo minimalnie, a piosenka jest jedną z moich ulubionych na płycie. Płyta ma świetny klimat, i nie przejmuję się, że jest krytykowana czy nie jest doceniana, ponieważ dla mnie jest bardzo dobry dziełem. Tylko trochę nie podochodzą mi te teledyski..
Awatar użytkownika
Smolek
 
Posty: 16
Rejestracja: 04 Lut 2011, 08:46


Wróć do Albumy i wydawnictwa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron